Gowin wprost o ściąganiu Ukraińców do Polski: Mogą być przyszłymi przywódcami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jarosław Gowin wprost przyznał, że PiS chce ściągnąć do polski kolejnych imigrantów. Jednak jak tłumaczy – Ukraińcy mają tworzyć… elitę narodu.

“Zamiast cieszyć się, że w Polsce pracuje dziś ponad milion Ukraińców wykonujących relatywnie proste prace, powinniśmy zacząć walczyć o ukraińskich lekarzy, informatyków, naukowców” – przekonuje polityk – “Tym, co mnie najbardziej interesuje, jest ściąganie do Polski ludzi, którzy mogą być polską elitą”.

Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego chce odbudować polskie elity ściągając do Polski kolejne miliony ukraińskich migrantów: “Polska w ostatnich 30 latach napisała historię wspaniałego sukcesu. Różne rzeczy w tym okresie nam nie wyszły, ale to, co najbardziej „położyliśmy”, to budowa systemu formacji i odtwarzania elit”.

“My naprawdę ich bardzo potrzebujemy do roli przyszłych przywódców – biznesu, państwa, świata kultury itd. – przekonywał Gowin. “Teraz powinniśmy robić wszystko, żeby ten model zmienić. Zatem już nie tania, a wykwalifikowana siła robocza”.

Internauci ostro skomentowali słowa Gowina: “On chyba zwariował, oni postradali zmysły! Ukraińcy mają być polską elitą!? Niedoczekanie!”, “Wstyd i hańba!”, “Gowin chce robić to samo co Niemcy próbowali. Marzą mu się uchodźcy, imigranci? A o Polakach nie pamięta?”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY