Gibson zajmie się filmem o Pileckim? Hollywoodzki gigant zapowiada wejście na polski rynek

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ta informacja elektryzuje media – powstanie film o Witoldzie Pileckim. Najdroższym filmem w historii polskiego kina zainteresowany jest ponoć sam… Mel Gibson.

Film ma pobić rekord w historii polskiej kinematografii po roku 1989. Na realizację filmu zaplanowano aż 150 milionów złotych. Jak wynika z przecieków medialnych film będzie nosił tytuł “Ochotnik”, natomiast za jego produkcję odpowiada firma Madants. Firma ta brała już udział w realizacji m.in. “High Life” z Robertem Pattinsonem.

O tym, że Gibson może zająć się filmem o polskim superbohaterze pisze portal wp.pl. Jak wskazuje serwis – hollywoodzki gwiazdor dobrze czuje się w historycznych filmach: “O zaangażowaniu Mela Gibsona wspominano już od dawna. Wydaje się, że Minister Kultury lubi historyczne kino tego twórcy i że Gibson idealnie odpowiada potrzebom polskiej produkcji”.

O powstanie filmu zabiega natomiast sam minister kultury. W nakręceniu i zdobyciu środków na superprodukcje mają amerykańskie oraz polskie firmy. W powstanie filmu o Pileckim poproszono Polską Fundację Narodową, która ma do wydania rocznie 100 mln zł. Udział w finansowaniu dzieła ma mieć także Ministerstwo Kultury.

Ogromną kwotę na polski film może wyłożyć również hollywoodzki gigant, który zapowiedział wejście na polski rynek. Madants może kontynuować współpracę w Warner Bros, a sam film będzie wtedy dystrybuowany w USA.

Jak podkreśla portal – film otrzymał już pierwsze wsparcie. Projekt może więc przystąpić do działań – wszystko wskazuje na to, że film może mieć premierę juz na 120. rocznicę urodzin Witolda Pileckiego, którą będziemy obchodzić 13 maja 2021 roku.

wp.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY