Absurdów ws. Amber Gold ciąg dalszy. Odczytanie wyroków przeniesione na inny termin

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Nie poznamy dzisiaj wyroku w sprawie Amber Gold. Sędzie Lidia Jedynak zdecydowała, aby dalej odczytywać wyrok – zostało do odczytania 19 z 60 tomów akt.

Mimo, że wyrok zapadł to nadal nie wiadomo na jaką karę zostali skazani twórcy piramidy finansowej. Jest to spowodowane długością sentencji wyroku, która liczy aż 60 tomów. Kary dla Marcina P. i Katarzyny P. zawarte są w ostatnim tomie.

Podczas odczytywania wyroku należy wymienić wszystkich pokrzywdzonych, a więc w tym przypadku aż 19 tysięcy osób. Mimo, że w ostatnich dniach weszły w życie nowe przepisy, które pozwalają przyśpieszyć ogłoszenie wyroku to eksperci uważają, że ws. Amber Gold nie można skorzystać z nowych przepisów.

“Skoro odczytywanie wyroku już się rozpoczęło, nie można zastosować tego przepis” – komentuje prof. Warchoł. Sędzia Jedynak pomimo tego, że dzisiaj mieliśmy poznać szczegóły wyroku, będzie dalej odczytywać pozostałe tomy akt.

Sędzia Lidia Jedynak odczytuje wyrok ws. Amber Gold średnio trzy razy w tygodniu (przeważnie do pustych ścian). Do końca zostało jej jeszcze kilkadziesiąt tomów akt – podczas jednego posiedzenia odczytuje około 200 stron, czyli jeden tom akt.

onet/medianarodowe
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY