REKLAMA

Niemiecki dyplomata radzi Polsce uniezależnić się od USA. Mosbacher reaguje

Dyplomata Wolfgang Ischinger odniósł się na Twitterze do relacji pomiędzy Polską i Stanami Zjednoczonymi. Ambasador USA niemal natychmiast zareagowała na jego wpis.

Wolfgang Ischinger to były niemieckie ambasador USA. Na portalu społecznościowym odniósł się do rosnącej zależności Polski od USA. Wpis wywołał wiele kontrowersji, zwłaszcza wśród użytkowników popierających PiS. Na wpis zareagowała również Georgette Mosbacher.

„Jeśli Niemcy i Polska są tak blisko i są tak zjednoczone w radzeniu sobie z okropnościami nazistowskich Niemiec, dlaczego Berlin nie może być o wiele bardziej znaczącym sąsiadem / partnerem dla Polski we współczesnej ochronie środowiska? Naszym obowiązkiem powinno być zmniejszenie zależności Polski od USA” – napisał dyplomata.

Mosbacher udostępniła wpis Ischingera pisząc, że nie zdoła rozbić silnego sojuszu pomiędzy USA i Polską: „Pozwolę sobie to jasno powiedzieć, że nic i nikt, w tym znaczący sąsiad / partner, nie może podzielić silnego, zaangażowanego sojuszu USA i Polski”.

ZOBACZ TAKŻE: Mosbacher broni LGBT i krytykuje Polaków. Internauci bezlitośni

dorzeczy

REKLAMA

Komentarze