[PILNE] Nie będzie twardego brexitu. Izba gmin blokuje ustawę

Dodano   0  
  Loading

/ fot. publicdomainpictures.net

Nie będzie twardego brexitu? Boris Johnson przegrywa głosowanie. Izba Gmin blokuje ustawę. Wynik trzeciego głosowania to 327 na “tak i 299 na “nie”. Wszystko wskazuje na to, że premier przegra dzisiejsze głosowanie nad projektem ustawy – oceniają komentatorzy.

“Ta ustawa ma obalić największe głosowanie w naszej historii, czyli referendum. Izba chce zmusić premiera, by poddał się w negocjacjach międzynarodowych. Ja odmawiam. Obawiam się, że dzisiaj zagłosowaliście za powstrzymaniem jakichkolwiek negocjacji” – mówił ws. brexitu Johnson.

“Ten rząd wyprowadzi ten kraj z Unii Europejskiej 31 października br. i jedyną rzeczą, jaka stoi na naszej drodze, jest ta “poddańcza ustawa” proponowana przez lidera opozycji” – mówił Johnson.

Nowy premier zapowiedział w lipcu, że Brytyjczycy wyjdą z UE w terminie 31 października br. “bez żadnego ale”. Boris Johnson zapewnił, że “udowodni krytykom, iż nie mają racji” i doprowadzi do końca brexitu. Wyraził również “pełne przekonanie, że w ciągu 99 dni to zrobimy”. Nowy premier podkreślił, że za realizację wyjścia z UE bierze własną odpowiedzialność.

Dodano w Brak kategorii

POLECAMY