PiS donosi na Polskę w UE: “Timmermans przyjedzie i będzie wyrzucał szambo?”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Nie milkną echa po aferze ściekowej w Warszawie. Włodarze stolicy nie przyznają się do winy, więc PiS zamierza… naskarżyć na polityków w Unii Europejskiej.

“Temat awarii oczyszczalni ścieków w Warszawie powinien zostać postawiony na forum unijnym” – uważa europoseł PiS, Patryk Jaki. Po politykach Platformy Obywatelskiej to PiS będzie teraz donosił na Polskę w Unii Europejskiej. Sprawę komentuje prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki.

“Może PJ wytłumaczy – po co? Timmermans przyjedzie i będzie przerzucał szambo? Robicie to samo co PO – Polska niech straci, byle konkurencji dokopać. Jesteśmy dużym, europejskim państwem (UE to nie Europa, przypominam). Potrafimy sobie radzić z naszymi problemami” – komentuje Winnicki.

Czytaj również: Rabiej potwierdza: Wiemy, że awaria się wydarzyła. My zachowujemy się poważnie

“Choć rządzące w Warszawie i kraju elity z POPiSu uważają, że nie potrafimy. Ale to nie znaczy, że mamy biec do obcych. Trzeba wymienić elity” – dodaje poseł.

Przypominamy, że w Warszawie doszło awarii kolektorów doprowadzających ścieki do stołecznej oczyszczalni “Czajka”, do Wisły trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę. Ministerstwo środowiska twierdzi, że awaria może potrwać nawet do kilku tygodni.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY