Toksyczny związek Henryka Kani i Aliora – 235 mln zł kredytu “na gębę”. Wstrząsający wynik audytu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

O wstrząsającym wyniku audytu dot. finansowania przez Alior ZM Henryk Kania piszą wszystkie media. Bank stracił na tym 161 mln zł. Sprawę prześwietla prokuratura i Komisja Nadzoru Finansowego.

Henryk Kania na krawędzi. Alior miał wpompować w mięsnego potentata 235 mln zł. Bank stracił na tym aż 161 mln zł – finansowanie działalności Zakładów Mięsnych przez bank mają badać jednocześnie Komisja Nadzoru Finansowego i Prokuratura Regionalna w Katowicach.

O sprawie poinformował “Puls Biznesu”. Jak informuje – bank pod koniec lipca złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Alior twierdzi, że osoby, które działały w imieniu ZM Henryk Kania przekazywały nierzetelne informacje. Miało to miejsce w czasie, gdy spółka ubiegała się o przedłużenie finansowania.

Jak zaznacza Puls Biznesu bank stracił 161 milionów nie bez własnej winy. Kredyty były bowiem udzielane “na gębę”. Pracownikom Aliora wystarczyło bowiem, że pracownik spółki ustnie przekazywał informacje o zwiększających się wpływach finansowych ZM Henryk Kania.

Sam Alior niechętnie odnosi się do sprawy. Mimo tego, że KNF zwrócił się do banku o komplet dokumentów w powyższej sprawie, to w przesłanym oświadczeniu bank utrzymuje, że “nie ma wiedzy, aby obecnie po stronie KNF toczyło się jakiekolwiek postępowanie wobec banku w tym zakresie”.

pulsbiznesu
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY