Naukowcy nie mają wątpliwości. Homoseksualizm nie jest wrodzony: “Szach i mat”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Naukowcy nie mają wątpliwości. Jasno wskazują, że homoseksualizm nie jest wrodzony, a gen homoseksualizmu nie istnieje. “Szach i mat” – komentują internauci.

Amerykańskie czasopismo „Science” ujawniło, że skłonności do osób tej samej płci są uwarunkowane przede wszystkim wpływami środowiska i kultury. W artykule media powołują się wyniki najnowszych badań przeprowadzonych przez zespół naukowców z Broad Institute Massachusetts Institute of Technology i Harwardu w USA, prowadzone pod kierunkiem włoskiego uczonego Andrei Ganny.

Profesor Ganna podkreśla, że nie istnieje żaden gen homoseksualizmu: “Poprzednie badania sugerowały obecność silnych sygnałów genetycznych, które mogłyby uczynić przewidywalnymi postawy seksualne, przy czym jeden z najbardziej znanych takich sygnałów wskazywał na chromosom X, ale w naszych badaniach z próbką sto razy silniejszą, pokazaliśmy, że tak nie jest”.

“Tam, dokąd nie dociera przyroda, przychodzi człowiek, to znaczy, że nad ukierunkowaniami seksualnymi coraz bardziej ciążą środowisko (np. rodzina i społeczeństwo), historia życia i dominująca kultura” – można przeczytać w czasopiśmie “Science”.

ekai.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY