Winnicki ostro w Sejmie o 447: Polska nie będzie płacić żadnych roszczeń żydowskich

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Poseł Robert Winnicki

Poseł Robert Winnicki / Fot:Twitter

Tak ostrego wystąpienia w Sejmie dawno nie widzieliśmy. Prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki wypowiedział się nt. ustawy 447: “Polska nie będzie płacić żadnych roszczeń majątkowych środowisk żydowskich.”

Poseł Winnicki przy pomocy Jacka Wilka i Pawła Skuteckiego apelował na sejmowej mównicy, aby Sejm przed 1.09 przyjął uchwałę zobowiązującą rząd do jasnego stanowiska wobec władz USA ws. roszczeń.

“Pani Marszałek, Wysoka Izbo, zwracam się z wnioskiem formalnym również o przerwę i prośbę do Prezydium Sejmu o przygotowanie projektu uchwały. Krótkiego projektu, który wezwie rząd do tego, żeby jednoznacznie wobec władz amerykańskich, które zjawią się tutaj w Polsce w najbliższych dniach, zadeklarował, że Polska nie będzie, nie będzie płacić żadnych roszczeń majątkowych środowisk żydowskich” – grzmiał Winnicki.

W sprawę roszczeń żydowskich są zaangażowane także Roty Marszu Niepodległości, które rozpoczęły zbiórkę podpisów pod ustawę STOP 447. “Szykujemy się do wielkiej zbiórki podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą #STOP447. Pierwszy 1000 potrzebny do rejestracji komitetu zbierzemy w 48 godz podczas wizyty” – ogłosił szef Rot Niepodległości, Robert Bąkiewicz.

ZOBACZ TAKŻE: Roty Niepodległości szykują ustawę STOP 447. Zaczynają zbiórkę podpisów podczas wizyty Trumpa

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY