Koniec darmowego Facebooka? Portal niezauważenie zmienił slogan

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Laptop.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. unsplash.com

Czy to koniec darmowego Facebooka? Jak donosi portal nczas.com – portal postanowił zmienić swój slogan. Zmiana pozostała praktycznie niezauważona przez użytkowników.

Zmiana nowego sloganu Facebooka nie została ogłoszona w mediach. “Wszystko wskazuje na to, że dokonano jej pomiędzy 6 a 7 sierpnia” – podkreśla nczas.com. Okazuje się, że portal postanowił zmienić hasło podczas rejestracji – dotychczas brzmiał on „To jest (i zawsze będzie) darmowe!”. Teraz można zobaczyć napis: “To szybkie i proste”.

Za zmianą może stać ogromna afera z Cambridge Analytica. W lipcu Federalna Komisja Handlu za skandal z powyższą firmą nałożyła na Facebooka 5 miliardów dolarów kary. Afera odbiła się na wartości firmy.

“Kara w wysokości 5 miliardów dolarów dla Facebooka jest największą karą nałożoną kiedykolwiek na jakąkolwiek firmę za naruszenie prywatności konsumentów i prawie 20 razy większą niż największa kara za naruszenie prywatności lub bezpieczeństwa danych nałożona kiedykolwiek na świecie” – napisało FTC.

“Walutą Facebooka były i nadal są dane osobowe użytkowników. Nigdy nie była ona jednak darmowa, ponieważ dane są wiele warte” – podkreśla prawnik José Antonio Castillo w rozmowie z hiszpańską redakcją Business Insidera.

nczas.com
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY