Australijska policja aresztowała sześciu graczy CS: “To niespotykany na świecie precedens”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Australijska policja aresztowała sześciu graczy Counter-Strike: Global Offensive: “To niespotykany na świecie precedens” – podkreślają media.

Powodem zatrzymania sześciu graczy CS miało być ustalanie wyników meczu przed jego rozpoczęciem, a później przyjmowanie zakładów. Jest to pierwszy taki przypadek, kiedy australijska policja zatrzymuje graczy gier komputerowych. Jak podaje portal wgospodarce – to także jeden z pierwszych na świecie.

Zatrzymanie fałszerzy zakładów było planowane od marca. Śledztwo nad sprawą trwa już kilka miesięcy, a władze w Australii od wiosny interesowały się turniejem Counter-Strike: Global Offensive. Mimo, że policjanci zatrzymali sześć osób to podejrzanych w sprawie jest więcej osób.

Wszyscy zatrzymani zostali zwolnieni z aresztu. Jednak jak przekonuje policja – to tylko sytuacja chwilowa. Śledztwo w sprawie fałszerstw trwa – sprawę komentuje Neil Paterson, komisarz Victoria Police. Podkreśla, że wraz ze wzrostem popularności e-sportów takich zatrzymań będzie coraz więcej.

wgospodarce.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY