Kielce: Radni Rady Powiatu przeciwko ideologii LGBT

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikimedia.org

Rada Powiatu Kieleckiego przyjęła uchwałę sprzeciwiającą się ideologii ruchu LGBT. „Rada Powiatu Kieleckiego, Ziemi Świętego Krzyża dla dobra wspólnego mieszkańców powiatu wyraża sprzeciw wobec tzw. ideologii LGBT, rozumianej jako ruch społeczny” – napisali radni.

Radni zaznaczyli, że, zgodnie z Konstytucją RP, każdy obywatel „ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją”.

Sądy wciąż po stronie prawdy o aborcji. Działacze pro-life uniewinnieni

Rada powiatu sprzeciwia się „promowaniu homoseksualizmu w szkołach i życiu społecznym, wprowadzaniu wczesnej seksualizacji w szkołach – w tym kwestiom związanym z tożsamością płciową w myśl tak zwanych standardów Światowej Organizacji Zdrowia, wywieraniu presji na rzecz stosowania tzw. poprawności kulturowej i politycznej, ingerowaniu w sfery życia prywatnego, atakowaniu wolności słowa, podważaniu autorytetu rodziny”.

Radni odwołali się również do dziedzictwa chrześcijańskiego Polski i do „wielowiekowego przywiązania Polaków do wolności i wartości ponadczasowych”.

W głosowaniu wzięło udział 25 radnych. Za przyjęciem uchwały głosowali radni PiS oraz PSL a przeciw była jedna osoba wybrana z listy Projekt Świętokrzyskie związanej z prezydentem Kielc Bogdanem Wentą. Wcześniej podobną uchwąłę przyjął Sejmik województwa świętokrzyskiego.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY