Gowin: Będą podwyżki dla pracowników uczelni

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wicepremier oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin zapowiedział podwyżki dla wszystkich pracowników uczelni. W piątek szef resortu szkolnictwa wyższego przekazał symboliczny czek na sumę 11,3 mln złotych w ręce władz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. W przyszłym roku na konta uczelni ma wpłynąć druga transza podwyżek.

Jarosław Gowin podczas symbolicznego przekazania czeku na sumę 11,3 mln złotych Uniwersytetowi Kazimierza Wielkiego, zapowiedział podwyżki dla pracowników administracji oraz sektora naukowo-dydaktycznego uczelni wyższych.

“W przyszłym roku chcemy, żeby weszła w życie druga transza podwyżek wynagrodzeń dla pracowników akademickich. To będzie jeszcze przedmiotem pewnych ustaleń wewnątrz rządu i przede wszystkim w parlamencie, jak wysoki będzie ten wzrost. Wszystkich pracowników polskich uczelni, nie tylko pracowników naukowo-dydaktycznych – także kadrę administracyjną chcę zapewnić, że zgodnie ze zobowiązaniami, w przyszłym roku dojdzie do tej drugiej transzy podwyżek” – powiedział Jarosław Gowin.

Zobacz także: Ukraina dostanie gaz z Rumunii. W Gazpromie wisielcze nastroje

Wicepremier ubolewa nad średnimi nakładami na szkolnictwo wyższe w Polsce – “Jeżeli chodzi o nakłady na oświatę, czy na szkoły podstawowe i średnie, to te nakłady w Polsce są powyżej średniej w krajach OECD, a jeżeli chodzi nakłady na naukę i szkolnictwo wyższe – jesteśmy zaledwie w połowie średniej. Mówiąc krótko, polskie uczelnie i instytuty są ciągle bardzo niedofinansowane i niedoinwestowane”.

“Rząd wyemitował 3 mld obligacji Skarbu Państwa do podziału między uczelnie publiczne. Przy czym ponad 2 mld zł trafiły właśnie do uczelni średnich i mniejszych, żeby dać m uczelniom nowe impulsy rozwojowe” – poinformował Jarosław Gowin.

Interia

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY