Putin ostro do Polaków: Amerykańskie rakiety to zagrożenie. Nie pozostaną bez odpowiedzi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Putin coraz bardziej rozdrażniony Fort Trump w Polsce. Tym razem rosyjski prezydent poruszył temat amerykańskich rakiet – jak podkreślił takie działania nie pozostaną bez odpowiedzi Rosji.

“Stany Zjednoczone mogą wystrzeliwać nowe rakiety Tomahawk z Rumunii i Polski, wystarczy tylko zmiana oprogramowania” – podkreślał Putin. Zaznaczył, że Rosja odpowie na to opracowaniem nowego pocisku zabronionego przez INF – “Podjęliśmy też temat zapewnienia bezpieczeństwa w regionie Morza Bałtyckiego”.

O powiększeniu wojsk USA w Polsce mówił już w zeszłym roku szef Ministerstwa Obrony Narodowej. MON już wtedy przyznał, że wszystko wskazuje na to, iż w Polsce będzie więcej wojsk USA. Miał rozmawiać o tym z amerykańskim sekretarzem obrony.

Co do polityki zagranicznej nic się nie zmieni. Bardzo się cieszę, że polityka zagraniczna Stanów Zjednoczonych jest właśnie tak aktywna, że Stany Zjednoczone zwiększają swoją obecność również na wschodniej flance NATO – przekonywał szef MON. Dodał także, że temat współpracy wojskowej toczą się przede wszystkim z Pentagonem, a nie z Departamentem Stanu.

Przypominamy, że pododdziały amerykańskie zaczęły stacjonować w Polsce w 2012 r. w ramach tzw. Aviation Detachment. Do tej pory mamy w Polsce 1100 żołnierzy z wielonarodowej batalionowej grupy bojowej NATO, której trzon stanowią jednak wojska USA. Oddział stacjonuje w Bemowie Piskim i współpracuje z 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną.

onet
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY