Miała przechować paczkę “syryjskiego żołnierza”. Straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Ggia, wikimedia commons

Polka, mieszkanka województwa dolnośląskiego, miała przechować paczkę “syryjskiego żołnierza”. Straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

O historii mieszkanki powiatu legnicka poinformowała policja. Służby na przykładzie Polki przestrzegają przed wyłudzeniem na “amerykańskiego żołnierza”. Dolnośląscy policjanci w specjalnym komunikacie informują jak wygląda takie wyłudzenie.

Kobieta zapoznała w Internecie mężczyznę, który podawał się za „amerykańskiego żołnierza” pełniącego misję w Syrii. Przez około miesiąc pisali do siebie różne wiadomości, maile – „amerykański żołnierz” pisał po polsku, przesłał kobiecie swoje zdjęcia, opowiadał o swojej rodzinie, o przyszłości, o tym że chce przeprowadzić się wkrótce do Polski. Interesował się też życiem osobistym kobiety.

“Mężczyzna wzbudził duże zaufanie u seniorki. Pewnego dnia wysłał jej wiadomość, że przesłał do niej do domu paczkę z Syrii, w której miały być jego rzeczy osobiste, dokumenty oraz pieniądze. Dla wiarygodności wysłał zdjęcie tej paczki oraz poinformował ją, że mogą być jakieś niewielkie opłaty lokalne, za które będzie musiała zapłacić. Kobieta zgodziła się i miała przechować paczkę do czasu jego przyjazdu do Polski.” – czytamy w komunikacie.

Następnie kilka dni później seniorka otrzymała maila od firmy kurierskiej, że paczka została zatrzymana w Turcji i musi zapłacić 5889 euro tj. około 26 tys. złotych, aby paczka została dostarczona. Rzekomy „amerykański żołnierz” błagał kobietę o pomoc. Kobieta zgodziła się i w dwóch ratach przelała kwotę około 26 tys złotych. Potem dostała jeszcze jednego maila, że musi dopłacić jeszcze 12 tys. euro. Kobieta w trosce o swojego przyjaciela przelała kwotę 10 tys. złotych.

„Amerykański żołnierz” wciąż namawiał kobietę, żeby przelała pozostałą część pieniędzy. Jednak kobieta nie wytrzymała presji i o całym zdarzeniu opowiedziała swojemu mężowi, który uświadomił ją, że najprawdopodobniej padła ofiarą oszusta.” – pisze policja.

dolnoslaska.policja.gov.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY