Ukraiński biskup broni abp. Jędraszewskiego: “Przypomina to początki ZSRR”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ukraiński biskup wziął w obronę arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. W imieniu episkopatu Ukrainy “braterską solidarność, wsparcie oraz nade wszystko zapewnienie o modlitwie”.

Kilka słów prawdy wystarczyło, by na arcybiskupa Jędraszewskiego posypała się lawina niewybrednej krytyki, połączonej z agresją. Abp. Jędraszewski wygłosił kazanie podczas mszy w intencji uczestników powstania warszawskiego. Hierarcha w homilii wspominał bohaterów powstańczego zrywu. Duchowny zaznaczył, że dziś na Polaków czyha inne zagrożenie, niż kilkadziesiąt lat temu.

“Z bólem serca patrzymy, jak ta nowa ideologia zbiera dzisiaj swoje niszczące żniwo, godząc w instytucję małżeństwa i rodziny. Przypomina to początki reżimu w ZSRR, którego jedną z pierwszych decyzji było zezwolenie na szybki rozwód oraz aborcję. Nic dziwnego, że zwolennicy ideologii gender podejmują działania w duchu, który z pewnością nie jest od Boga” – piszą ukraińscy duchowni krytycznie odnosząc się do ideologii LGBT.

Młodzież Wszechpolska także wzięła w obronę arcybiskupa. Wszechpolacy wprost mówią, że to wojna cywilizacyjna i zachęcają do pisania listów z podziękowaniami dla odważnych duchownych – w odpowiedzi na atak lewicy rozpoczęła maraton pisania listów z podziękowaniami dla arcybiskupa.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI #MUREMZAJĘDRASZEWSKIM

Co należy zrobić?
1. Wykonaj zdjęcie, trzymając kartkę z napisem “#MuremZaJędraszewskim” albo “#DziękujęArcybiskupie“.
2. Napisz kilka słów podziękowania w formie listu.
3. Wyślij list i/lub zdjęcie pod adres JE Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, ul. Franciszkańska 3, 31-004 Kraków
4. Udostępnij swoje zdjęcie na tym wydarzeniu
5. Zaproś znajomych!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY