Terminal LNG w Świnoujściu kupi system detekcji podwodnej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Pixabay

Rozpisano przetarg. „Systemy detekcji podwodnej w czasie pełnej miniaturyzacji sprzętu wojskowego są szalenie istotne dla zabezpieczenia podejść do portów i samych basenów portowych przed takimi środkami dywersji podwodnej jak miniaturowe okręty podwodne, drony podwodne czy zespoły nurków bojowych”.
– komentuje decyzję o rozpisaniu przetargu Mariusz Marszałkowski z Kolegium Europejskiego w Natolinie.

Polskie LNG – właściciel Terminalu LNG w Świnoujściu – rozpisało przetarg na zakup i montaż systemu detekcji podwodnej w basenie portowym terminalu.

Przedmiotem zamówienia jest zakup i montaż systemu detekcji podwodnej w basenie portowym Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu, na którą składają się wykonanie projektu, dostawa urządzeń, montaż i uruchomienie systemu.

Co więcej, zdaniem eksperta jest szansa na to, że wybrany zostanie polski wykonawca systemu detekcji podwodnej dla Terminalu w Świnoujściu.

„Mamy własne, polskie doświadczenia w tworzeniu takich systemów detekcji podwodnej oparte na pracach Centrum Techniki Morskiej w Gdyni, które w latach 2000-2003 stworzyło i cały czas unowocześnia system Kryl, który wykorzystywany jest do m.in do ochrony przed aktami dywersji Portu Wojennego w Gdyni.” – mówi w komentarzu dla Marszałkowski.

energetyka24.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY