RPO zajął się sprawą związaną z podżeganiem do zabójstwa arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar poprosił poznańska prokuraturę o przekazanie kopii dokumentów związanych ze sprawą podżegania do zabójstwa krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. RPO chce wyjaśnień sytuacji z poznańskiego klubu Punto, gdzie odbywały się wybory Mr. Gay Poland.

W komunikacie RPO poproszono poznańską prokuraturę rejonową o informacje stanu postępowania z sprawy związanej z wyborem Mr. Gay Poland – “Rzecznik zwraca się do Prokuratury Rejonowej Poznań-Stare Miasto o informacje o stanie postępowania w tej sprawie, zwłaszcza o wskazanie przyjętej kwalifikacji prawnej czynu. W przypadku, gdyby prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia, Rzecznik prosi o przesłanie jego kopii”.

Czytaj więcej: Ukraiński biskup broni abp. Jędraszewskiego: „Przypomina to początki ZSRR”

Kilka dni temu w klubie Punto Punto doszło do skandalicznego happeningu, gdzie jedna z drag queen wystąpiła na scenie z kukłą krakowskiego metropolity abp. Marka Jędraszewskiego. Zdarzenie uwieczniono na zdjęciach. Uwidoczniono na nich osobę, która podrzyna nożem gardło dmuchanej lalce, gdzie zamieszczono zdjęcie duchownego.

Podczas kazania wygłoszonego z okazji Powstania Warszawskiego abp. Marek Jędraszewski powiedział – “Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa”.

Słowa te wywołały głośne oburzenie z lewej strony sceny politycznej. Ośrodek Monitorowań Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył do krakowskiej prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez metropolitę. Natomiast lider Wiosny Robert Biedroń zamieścił tą wypowiedź w liście do Papieża Franciszka.

rmf24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY