NIK: Krzysztof Kwiatkowski ustępuje z posady prezesa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dotychczasowy prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski ustępuję z posady na rzecz kandydatury w najbliższych wyborach do polskiego parlamentu. Funkcję tą pełnił od 27. sierpnia 2013 roku. O swoim zamiarze poinformował Marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Argumentował tą decyzję zachowaniem apolityczności Najwyższej Izby Kontroli.

W poniedziałek na ręce Marszałek Sejmu Elżbiety wpłynęła rezygnacja z posady Prezesa Najwyższej Izby Kontroli przez Krzysztofa Kwiatkowskiego. Poinformował on także o tym, że NIK zarządzać obecnie będzie wyznaczony do tego dotychczasowy wiceprezes instytucji.

Petycja w obronie policjanta z mieczykiem Chrobrego [PODPISZ APEL]

W przekazie dla mediów Krzysztof Kwiatkowski napisał, iż chce zachować apolityczność NIK – “Chcąc zachować wartość apolityczności tej instytucji, a po podjęciu przeze mnie decyzji o starcie w wyborach parlamentarnych, składam rezygnację z pełnionej funkcji”.

“Wysłałem rezygnację do Marszałka Sejmu, wraz z informacją, że do czasu wyboru nowego prezesa, obowiązki będzie wykonywać wyznaczony wiceprezes” – oświadczył były prezes NIK.

Krzysztof Kwiatkowski pełnił funkcję prezesa Najwyższej Izby Kontroli od 23 sierpnia 2013 roku. Kadencja pełnienia takiego stanowiska trwa 6 lat. Zabrakło kilku dni do jej wypełnienia przez ustępującego prezesa. W najbliższym czasie poinformuje on o planach co do swojej kandydatury w wyborach parlamentarnych.

WP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY