Szojgu: Rosja nie rozmieści nowych pocisków w Europie o ile nie zrobi tego USA

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rosyjski Minister Obrony Narodowej Siergiej Szojgu powiedział, że jego kraj nie rozmieści w Europie i Azji nowych pocisków rakietowych. jeśli tak samo postąpi USA. W przeciwnym razie odpowiedzą na próby Amerykanów. Wypowiedź rosyjskiego szefa resortu obrony jest odpowiedzią na anulowany z obu stron traktat INF.

Stany Zjednoczone oraz Rosja anulowały nawzajem podpisany przez oba kraje traktat INF mówiący o likwidacji pocisków rakietowych o średnim i dalekim zasięgu. Został on zatwierdzony w Waszyngtonie w 1987 roku przez ówczesnych przywódców – Ronalda Reagana i Michaiła Gorbaczowa.

Zobacz także: Ks. Bańka: Modlitwa to wzniesienie duszy do Pana Boga [WIDEO]

“Tego będziemy się trzymać. Dopóki takie systemy nie pojawią się w Europie, nic tam nie zrobimy” – mówił Siergiej Szojgu na temat ewentualnego rozmieszczenia nowych rakiet.

Prezydent Rosji Władimir Putin na początku sierpnia ogłosił, że jeśli tylko Amerykanie podejmą próby opracowywania nowych pocisków nuklearnych średniego oraz dalekiego zasięgu, to jego kraj będzie zmuszony postąpić podobnie.

Obwinił on także Stany Zjednoczone za upadek traktatu o INF, zastrzegł jednak, że oba kraje muszą podejść do nowych rozmów na temat kontroli zbrojeń, aby zapobiec wybuchowi nieograniczonemu wyścigu zbrojeń.

Onet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY