Sąd: Statki pełne imigrantów mogą wpływać do włoskich portów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Sąd administracyjny we Włoszech orzekł, że statki pełne imigrantów mogą wpływać do włoskich portów. Decyzję sądu skrytykował wicepremier Matteo Salvini.

“Dalej będę odmawiał zgody na zawinięcie do portu tym, którzy domagają się tego, by przywozić nielegalnych imigrantów zawsze i tylko do Włoch” – skomentował Salvini. Jak podkreślił polityk – “Nie można zrozumieć, dlaczego włoski sędzia mógłby zgodzić się na jego wpłynięcie na nasze wody”.

Chodzi o sprawę jednostki Open Arms, która od 13 dni chce wpłynąć do włoskiego portu i ulokować około 150 imigrantów. Salvini nie zgodził się, aby statek zawinął do portu we Włoszech i zamknął dla organizacji pomocowych wszystkie porty.

Z decyzją polityka nie zgodził się nie tylko sąd administracyjny włoskiego regionu Lacjum, ale także opozycyjni politycy. Przypominamy, że od kilku dni we Włoszech trwa kryzys polityczny. Artykuły z włoskiej prasy jasno wskazują, że kryzys w koalicji jest na tyle poważny, że nie da się go zażegnać.

Co ciekawe oba ugrupowania przerzucają się odpowiedzialnością za upadek rządu. Salvini apeluje o rozpisanie nowych wyborów. Tymczasem włoskie media wskazują, że wybory nigdy nie odbyły się we Włoszech na jesieni, a obecnie najbardziej prawdopodobny termin to połowa października. 

medianarodowe/wgospodarce
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY