Rzecznik MW ostro o kolejnym meczecie w stolicy: “Warszawa ma o jeden za dużo”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rzecznik MW, Mateusz Marzoch ostro odniósł się do pomysłu wybudowania kolejnego meczetu w stolicy: ” Warszawa ma o jeden meczet za dużo. I tyle w temacie.”

O wybudowanie kolejnego meczetu zaapelował dziennikarz Onetu, Bartłomiej Bublewicz: “Warszawa potrzebuje nowego meczetu. Wierni nie mieszczą się już w budynkach i musza modlić się na podwórku. Pierwszy raz na Eid Al Adha, 2 lata temu, wypełniona była tylko jedna sala meczetu. Dziś są tłumy” – pisze na Twitterze Bublewicz.

O nowym meczecie mówi również imam Nezar Charif: “W Warszawie przybywa wiernych, jest coraz więcej muzułmanów. W każdym meczecie w stolicy jest już ciasno. Nie jest możliwe, żeby wszyscy muzułmanie zmieścili się w jednym meczecie. Przydałby się jeszcze jeden meczet”.

Krytycznie do pomysłu wybudowania kolejnej muzułmańskiej świątyni  odnieśli się nie tylko wszechpolacy, ale także inni użytkownicy mediów społecznościowych. “Mogą się modlić u siebie”, ” W kościołach katolickich miejsca mamy pod dostatkiem. Każdy zostanie potraktowany równo. Nie potrzebujemy neczetow.” – to tylko niektóre z nich.

twitter/onet
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY