Odrażające sceny na Mister Gay. Poderżnięto gardło kukle abp. Marka Jędraszewskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Skandaliczne i odrażające sceny odbyły się na Mister Gay 2019. Uczestnicy imprezy poderżnęli gardło kukle arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

O skandalicznym zachowaniu imprezy poinformowało TVP 3 Poznań. Mister Gay odbyło się w minioną sobotę, w Poznaniu. W jednym z klubów mężczyzna, który nazywa siebie „Drag Queen Mariolkaa Rebell” przyniósł kukłę ze zdjęciem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Mężczyzna symulował zabójstwo metropolity krakowskiego, a na jego koszulce były czerwone plamy, które imitowały krew.

https://www.facebook.com/pridenewspl/photos/a.1297315030439602/1297319190439186/?type=3

Kilka słów prawdy wystarczyło, by na arcybiskupa Jędraszewskiego posypała się lawina niewybrednej krytyki, połączonej z agresją. Przypominamy, że abp. Jędraszewski wygłosił kazanie podczas mszy w intencji uczestników powstania warszawskiego. Hierarcha w homilii wspominał bohaterów powstańczego zrywu. Duchowny zaznaczył, że dziś na Polaków czyha inne zagrożenie, niż kilkadziesiąt lat temu.

Liczba osób wyrażających solidarność z arcybiskupem rośnie w błyskawicznym tempie. Niezwykła akcja #MuremZaJędraszewskim spowodowała jednak atak lewicy na osoby, które chcą podziękować duchownemu.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI #MUREMZAJĘDRASZEWSKIM

Co należy zrobić?
1. Wykonaj zdjęcie, trzymając kartkę z napisem “#MuremZaJędraszewskim” albo “#DziękujęArcybiskupie“.
2. Napisz kilka słów podziękowania w formie listu.
3. Wyślij list i/lub zdjęcie pod adres JE Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, ul. Franciszkańska 3, 31-004 Kraków
4. Udostępnij swoje zdjęcie na tym wydarzeniu
5. Zaproś znajomych!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY