Więzień uciekł z zakładu karnego – Został mu rok odsiadki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Katarzyna Cichoń

W niedzielę podczas spaceru po zakładzie karnym uciekł więzień, któremu pozostał zaledwie jeszcze rok odsiadki za małe przestępstwa pospolite przeciwko mieniu. Policja z Nowogaradu poszukuje uciekiniera wraz ze służbą więzienną.

Więzień uciekł z zakładu karnego umiejscowionego w Płotach w niedzielę. Mężczyzna powziął ucieczkę podczas rutynowego spaceru po ośrodku zamkniętym.

“Osadzony był skazany za przestępstwa pospolite przeciwko mieniu. Karę miał zakończyć w styczniu 2021 r. Prawdopodobnie wychodził z grupą osadzonych z pawilonu na spacer wewnątrz oddziału” – mówił por. Przemysław Sońta z Zakładu Karnego w Nowogardzie.

Czytaj więcej: W rafineriach paliwa staniały. Na stacjach nie za bardzo

Profil skazańca nie jest określony jako niebezpieczny dla otoczenia. Policja poszukuje go wraz z Służbą Więzienną – “Służba Więzienna współpracuje z organami ścigania w tej sprawie w pełnym zakresie” – informuje mjr. Sebastian Matuszczak, rzecznik Dyrektora SW w Szczecinie.

Wszystko wskazuje na to, że profil ośrodka karnego sprzyjał skazańcowi w ucieczce – “To jednostka typu półotwartego i otwartego, gdzie stosuje się zmniejszone przedsięwzięcia ochronne i zabezpieczenia techniczno-ochronne” – ocenił Matuszczak.

WP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY