Będzie druga sekcja zwłok Kosteckiego? “Przed samobójstwem ludzie nie wbijają sobie igły w kark”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Będzie druga sekcja zwłok Dawida Kosteckiego? Rodzina nie wierzy w samobójstwo mężczyzny: “Zwykle przed samobójstwem ludzie nie wbijają sobie igły w kark.”

Sprawa Dawida Kosteckiego stała się głośna, tuż po tym jak Służba Więzienna poinformowała, że pięściarz 2 sierpnia powiesił się na prześcieradle w swojej celi. Mężczyzna był głównym świadkiem ws. afery obyczajowej na Podkarpaciu. Rodzina jednak nie wierzy w jego samobójstwo.

W sprawę zaangażował się Roman Giertych. Adwokat krytykuje proces postępowania prokuratury: “Należało zbadać dwie rzeczy: czy osoby trzecie nie brały udziału oraz czy nie ma śladów chemicznych na miejscu. Złożyliśmy wniosek o drugą sekcję. Nieprawdą jest, że poprzednia wykazała, że nie uczestniczyły w śmierci osoby trzecie. Zwykle przed samobójstwem ludzie nie wbijają sobie igły w kark.”

Powinno to być zbadane jako pierwsze. Prokurator, który był na miejscu zdarzenia, nie uczestniczył w sekcji zwłok. Takie sytuacje nie powinny się zdarzać. Rodzina domaga się, aby prokuratura zajęła się postępowaniem na poważnie – mówił Giertych.

Śmierć Dawida Kosteckiego jest szeroko komentowana w polskich mediach. O samobójstwie poinformowano 2 sierpnia – według SW mężczyzna powiesił się na prześcieradle. Współwięźniowie mieli niczego nie zauważyć ponieważ pięściarz wcześniej przykrył się prześcieradłem.

Radio Zet podaje, że Kostecki ujawnił na Facebooku powiązania policjantów ze światem przestępczym. Była to zemsta za to, że pięściarz został aresztowany tuż przed walką z legendą boksu, Royem Jonesem Jr.

radiozet/onet
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY