Polityczny kryzys we Włoszech: “Rządu już nie ma”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

We Włoszech trwa polityczny kryzys. Zagraniczne media grzmią, że włoskiego rządu już nie ma. Piątkowe tytułu w prasie wskazują, że konfliktu na linii Liga-Ruch Pięciu Gwiazd nie da się już rozwiązać.

“Tortem w twarz”, “Rządu już nie ma” – artykuły z włoskiej prasy jasno wskazują, że kryzys w koalicji jest na tyle poważny, że nie da się go zażegnać. Dziennikarze zwracają przede wszystkim uwagę na stanowisko wicepremiera Luigiego Di Maio, który krytykuje Salviniego.

Według lidera Ruchu Pięciu Gwiazd Salvini chce doprowadzić do upadku rządu. Mają na to wskazywać reformy i polityka wobec imigrantów. “La Repubblica” zarzuca politykowi, że “odciął tlen rządowi”. Natomiast szef włoskiego rządu zapowiedział, że podda się głosowaniu nad wotum nieufności.

https://twitter.com/matteosalvinimi/status/1159761622019260417

Co ciekawe oba ugrupowania przerzucają się odpowiedzialnością za upadek rządu. Salvini apeluje o rozpisanie nowych wyborów. Tymczasem włoskie media wskazują, że wybory nigdy nie odbyły się we Włoszech na jesieni, a obecnie najbardziej prawdopodobny termin to połowa października. 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY