To koniec Kukiza? Kolejny poseł ma dość i opuszcza szeregi ugrupowania

Dodano   0  
  Loading
kukiz

/ fot. Paweł Jaworski/Prosto z Mostu

Kolejny poseł opuszcza Kukiz’15. Jerzy Kozłowski postanowił opuścić szeregi ugrupowania. W ostrych słowach poinformował o tym na Twitterze.

“Stało się. Publicznie i oficjalnie został ogłoszony start Kukiz’15 z list PSL. Tak, jak deklarowałem wcześniej dziś jest mój ostatni dzień w Kukiz’15. Jutro w Sejmie składam pismo o wystąpieniu z Klubu Poselskiego Kukiz’15.” – pisze Kozłowski.

To nie pierwszy poseł, któremu nie podoba się działalność Kukiza i sojusz z PSL. Co ciekawe Kozłowski już wcześniej zapowiedział, że jeśli Kukiz wystartuje z Polskim Stronnictwem Ludowym odejdzie: “Pierwszy dzień, kiedy Paweł Kukiz ogłosi oficjalnie w komunikacie dla mediów, że Kukiz‘15 startuje z list PSL, to będzie mój ostatni dzień w tym ugrupowaniu”.

Niedawno z ugrupowania odszedł Tomasz Rzymkowski, Norbert Kaczmarczyk oraz Krzysztof Sitarski. Sam Rzymkowski ma też kandydować z list Prawa i Sprawiedliwości. Kaczmarczyk oraz Sitarski także mają kandydować z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej na taki krok zdecydowała się Elżbieta Zielińska.

Kukiz ma natomiast wystartować z Opola z pierwszego miejsca na liście PSL. Powodem takiej decyzji w negocjacjach Kukiz’15 z PSL mają być słabe wyniki tych drugich w tym regionie.

medianarodowe/dorzeczy
Dodano w Brak kategorii

POLECAMY