Braun konkretnie: Kuchciński to mały krętacz i kłamczuszek [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Grzegorz Braun podczas konwencji Konfederacji.

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa z udziałem liderów Konfederacji. Politycy odnieśli się do sprawy publicznych lotów Kuchcińskiego. Braun dość pieszczotliwie wypowiedział sie o marszałku: “Mały krętacz i kłamczuszek”.

“Nawet jeśli marszałek Marek Kuchciński zostanie odwołany przez własną partię, problem nie zniknie, ponieważ problem jest głębszy i szerszy. (…) Nie jesteśmy ludźmi, którzy chcieliby wciągać do dyskursu publicznego problemy prywatnego, rodzinnego życia Pana marszałka. To jak on układa swoje rodzinne sprawy to istotnie sfera prywatności. Problemem jest to, że marszałek Kuchciński jest mały krętaczem. Jest kłamczuszkiem, jest człowiekiem, który dopuszczając się tych naruszeń, jeśli nie prawa to z całą pewności cywilizowanych reguł gry politycznej, ucieka się do przemilczeń i krętactw” – mówił na konferencji Braun.

Na temat Kuchcińskiego wypowiedział się również poseł Robert Winnicki: “Niestety jest to jeden z wielu przykładów na to, że Prawo i Sprawiedliwość traktuje państwo dokładnie w ten sam sposób co Platforma i PSL. Traktuje państwo jak prywatny folwark. Żadna siła polityczna nie może się na to zgadzać (…) Dostrzegamy tutaj festiwal obłudy, który odbywa się między PiS-em, Platformą a PSL-em, ponieważ te zachowania, które obserwujemy z kadencji na kadencję są identyczne dla każdej strony i wytykane sobie wzajemnie” – podkreślał prezes Ruchu Narodowego.

“Bardzo byśmy chcieli, żeby uczciwość w życiu publicznym, podejście do procedur, do instytucji, wynikała z kultury politycznej, z uczciwości samych polityków, ale niestety mamy to co mamy. Do władzy dobierają się ci, którzy nie reprezentują żadnych wartości etycznych, dlatego my proponujemy, że te sprawy należy uregulować konkretnymi przepisami prawa na wzór krajów zachodnich, gdzie już dawno przerobiono te problemy” – zaznaczył natomiast Jakub Kulesza.

https://www.facebook.com/watch/?v=362944301069536

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY