Polska przyjmie kolejnych imigrantów? Cypr żąda relokacji niechcianych migrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikimedia

Cypr zażądał od Unii Europejskiej, aby pomogły im w przeniesieniu przybywających imigrantów do innych krajów UE. Jak informują unijne władze – przeanalizują prośbę Nikozji.

Cypr nie radzi sobie z napływem imigrantów. Z miesiąca na miesiąc przybywa liczba osób, które nielegalnie tam przybywają. Śródziemnomorski kraj chce, aby część z tych osób trafiły do innych krajów Unii Europejskiej. Władze napisały w tej sprawie list do Komisji Europejkiej.

List wysłał minister spraw wewnętrznych Cypru, Konstantinos Petridis. Zwraca w nim uwagę, że kraj nie radzi sobie z sytuacją i zażądał, aby 5 tysięcy imigrantów przeniesiono do państw, które przyjęły najmniej migrantów. Relokacja odbędzie się na podstawie dwustronnych umów.

Przyjęcie dokumentu potwierdziła rzeczniczka KE: “Otrzymaliśmy list i analizujemy go. Komisja Europejska monitoruje sytuację na Cyprze. Jesteśmy w stałym kontakcie z cypryjskimi władzami. Komisja i unijne agencje są gotowe, żeby zwiększyć pomoc (dla Cypru), jeśli okaże się to potrzebne”.

forsal

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY