Inwestycje w nowe porty przeładunkowe

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Porty do przeładunku kontenerów znajdujące się w Szczecinie, Świnoujściu, Gdańsku i Gdyni zostaną powiększone o dodatkowe miejsca. Zaplanowane inwestycje w Głębokowodny Terminal Kontenerowy, Port Centralny oraz Port Zewnętrzny mają zwiększyć zyski, zwielokrotnić przeładunki oraz dać pracę setkom osób.

Jak zapowiedział Minister Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk poczynione inwestycje w nowe porty przeładunkowe dla kontenerów mają pozwolić na wyprzedzenie konkurencji. Mają one być nowoczesne i przyjazne środowisku.

Czytaj więcej: Uroczystości 75. rocznicy powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych

“Terminal w Świnoujściu będzie bardzo nowoczesnym terminalem. Będzie terminalem wykorzystującym nowe technologie. Chcemy, żeby wpisał się w linię zielonego portu, czyli portu bardzo przyjaznego dla lokalnego środowiska, dla środowiska bałtyckiego” – powiedział minister.

Nowe porty ulokowane w Głębokowodnym Terminalu Kontenerów ma pozwolić na przyjmowanie największych kontenerowców na świecie oraz dać szanse na zatrudnienie setek pracowników.

“Od 600 do 1000 osób bezpośrednio na terminalu może być zatrudnionych. Takie są realia i tak jest wszędzie na świecie” – wskazał dr Jacek Cichocki, wiceprezes szczecińsko-świnoujskiego portu.

RadioMaryja/TVTrwam

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY