Szwedzka gmina, która przyjęła zbyt wielu migrantów, blisko bankructwa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Szwedzka gmina Bengtsfors zwróciła się do rządu krajowego o pomoc, z powodu ogromnych kosztów poniesionych w związku z przyjęciem większej liczby migrantów, niż gmina mogłaby sobie pozwolić.

Stig Bertilsson, lokalny polityk, powiedział, że wielostronicowy list jasno określa przyczynę deficytu budżetowego jako związaną z dużą liczbą „nowych Szwedów” przyjętych i poprosił o pomoc na pokrycie kosztów.

– „Koszty w gminach, które otrzymały “nowych przybyszów”, nadal były znaczne, nawet po zatrzymaniu dochodów rządowych. Stwarza to dużą ujemną dziurę w kasie miejskiej.”– powiedział Bertilsson.

Zapytany o dochody podatkowe od nowych migrantów, które mogłyby wypełnić lukę deficytową, Bertilsson powiedział, że na dłuższą metę ma nadzieję, że nastąpi wzrost dochodów. Jednak jak dotąd tego nie było. Dodał, że szwedzki rynek pracy „ma przed sobą długą drogę”.

Liczba bezrobotnych wśród migrantów w Szwecji jest w rzeczywistości znacznie wyższa niż w przypadku rodzimych Szwedów. Raport zeszłego lata pokazuje 19,9 procent stopy bezrobocia dla migrantów w porównaniu z zaledwie 3,6 procent dla tubylców.

W liście do rządu krajowego władze lokalne twierdzą, że podniesienie podatków w celu pokrycia kosztów nie będzie rozwiązaniem. Lokalne stawki podatkowe są już wysokie i wynoszą 22,9 procent, co stanowi dziesiątą najwyższą sumę w Szwecji.

Raport szwedzkiego Narodowego Instytutu Badań Ekonomicznych (KI) stwierdził, że wiele gmin w całym kraju będzie zmuszonych do podniesienia podatków. W szczególności biorąc pod uwagę koszty masowej migracji.

„Przed nami kilka lat wyzwań demograficznych, co mnie trochę martwi. Gminy mogą zostać zmuszone do podniesienia podatków.” – powiedział Urban Hansson Brusewitz, szef KI.

Bertilsson zaproponował, aby szwedzkie gminy przeanalizowały system płatności wyrównawczych między gminami. Chce, by te z wyższymi średnimi ulgami podatkowymi pomagały tym, których mieszkańcy mają niższe średnie dochody.

Taki plan został już zaproponowany i omówiony wiosną ubiegłego roku przez władze miejskie. Małoby to pomóc większej liczbie obszarów wiejskich o niższej gęstości zaludnienia.

breitbart.com / twitter.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY