Prezydent zadecydował: 13 października wybory parlamentarne

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Andrzej Duda podał oficjalnie datę wyborów do polskiego parlamentu. Prezydent RP wskazał na 13 października. Tym samym potwierdzają się wcześniejsze doniesienia mediów. Najpóźniej za pięć dni rozpocznie się kampania wyborcza.

Już wcześniej Prezydent Andrzej Duda zapowiadał, że wybory parlamentarne chce, aby odbyły się one 13 października. Wówczas argumentował to krótszą kampanią wyborczą – “Chciałbym, żeby kampania była jak najkrótsza. Polacy oczekują spokoju, a kampania jest okresem starcia”.

Roty Niepodległości organizują spotkania otwarte i szkolenia [ZOBACZ TERMINY]

O oficjalnej dacie wyborów parlamentarnej poinformował Błażej Spychalski, rzecznik prezydencki – “Prezydent podpisał postanowienie o zarządzeniu wyborów do Sejmu i Senatu”.

W poniedziałek PKW zajęła się nadesłanym przez Głowę Państwa wnioskiem. Uznała, że nie widzi żadnych przeciwwskazań co do wskazanej daty wyborów. Dzisiaj natomiast wpłynęło do Kancelarii Prezydenta potwierdzenie od Państwowej Komisji Wyborczej.

Po wpisaniu do Dziennika Ustaw o zarządzeniu wyborów rozpocznie się kampania wyborcza. Kancelaria Premiera posiada maksymalnie pięć dni by takową rzecz spełnić.

DoRzeczy/Twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY