Skazany Rafał Gaweł składa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez ks. abpa Marka Jędraszewkiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rafał G.

Rafał G. / fot. YT/Media Narodowe

Rafał Gaweł wraz z “innymi pokrzywdzonymi” oraz Ośrodkiem Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożyli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez abp Marka Jędraszewskiego, metropolitę krakowskiego.

“Mężczyzna ten, znajdując się na terenie kościoła Mariackiego w Krakowie, publicznie wypowiadał treści, które w opinii Ośrodka można zakwalifikować jako wpisujące się w propagowanie zakazanego totalitarnego faszystowskiego ustroju państwa.” – piszą przedstawiciele OMZRiK.

https://twitter.com/TrelaZuzanna/status/1158651160640839682?s=20

Rafał Gaweł, który po skazaniu go prawomocnie na dwa lata więzienia za oszustwa gospodarcze, ukrył się w Norwegii, a nawet poprosił o azyl. Teraz postanowił o sobie przypomnieć i ogłosił, że „razem z innymi pokrzywdzonymi” złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez abp. Marka Jędraszewskiego.

“W mojej opinii Pan Marek Jędraszewski publicznie wypowiadał treści wpisujące się w propagowanie zakazanego faszystowskiego totalitarnego ustroju państwa. Dokładnie tak jak robili to kilkadziesiąt lat temu naziści, pan Jędraszewski publicznie porównał osoby homoseksualne do niebezpiecznej zarazy.” — oskarża Gaweł.

Wierni w obronie arcybiskupa

Nagonka na ks. abpa Marka Jędraszewkiego, rozpętana przez lewackich aktywistów, wywołała skutek odwrotny od zamierzonego – wzbiera fala solidarności z metropolitą krakowskim.

Nie ma zgody na to, by środowiska LGBT dyktowały opinii publicznej nieprawdziwą narrację i podsycały nienawiść do Księcia Kościoła. Nie pozwólmy, by politycy mieniący się „europejskimi” obrażali Arcybiskupa, nazywając go „diabłem wcielonym”.

Takie zachowanie – podsycane przez media – powoduje wzrost nienawiści i może prowokować przeciwników Kościoła do kolejnych brutalnych ataków. Już teraz pod krakowską Kurią dochodzi do pikiet skrajnej lewicy, a w internecie wylewa się fala nienawiści.

„Otoczmy Księdza Arcybiskupa naszą modlitwą! Niech namacalnym wyrazem naszego wsparcia będzie także podpis pod listem, w którym podziękujmy arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu za wspaniałą duszpasterską postawę i odwagę w głoszeniu Słowa Bożego w tych trudnych czasach”. – podkreślają obrońcy arcybiskupa.

Powstała nawet specjalna petycja w obronie Jędraszewskiego.

Petycję poparcia można podpisać TUTAJ.

krknews / pch24 / magnapolonia / twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY