Tour de Pologne: Tragiczna śmierć belgijskiego kolarza

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Stiopa, wikimedia commons

Podczas III etapu Tour de Pologne doszło do wypadku belgijskiego kolarza Bjorga Lambrecht. Uderzył on na 40 kilometrze odcinku trasy w betonowy przepust. W szpitalu w Rybniku pomimo szybkiej reanimacji zmarł.

Na 40 kilometrze trasy III etapu Tour de Pologne belgijski kolarz uderzył z impetem w betonowy przepust otrzymując poważne obrażenia głowy. Na miejscu natychmiast podjęto akcję reanimacyjną. Wezwano również helikopter, lecz ze względu na duży uraz zdecydowano się nie przewozić go tym środkiem transportu.

Zamknięto kanał wRealu24 na YT [WIDEO]

Bjorga Lambrechta przewieziono do szpitalu w Rybniku, lecz pomimo początkowej udanej reanimacji na trasie, zmarł on na stole operacyjnym – “Niestety, potwierdzam: Bjorn Lambrecht zmarł na stole operacyjnym w szpitalu w Rybniku” – powiedział lekarz wyścigowy dr Ryszard Wiśniewski.  

22 letni belgijski kolarz miał w swoim dorobku wicemistrzostwo świata do lat 23. Zajmował wysokie 4 i 6 miejsce w takich klasykach jak Amstel Gold Race i La Fleche Wallonne. Tragiczny wypadek na Tour de Pologne brutalnie zakończył życie i karierę zdolnego kolarza.

WP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY