Rozwadowski: Jak marksizm zmienia mentalność [WIDEO]

Dodano   0  
  Loading

Gościem redaktora Marka Mateckiego w programie “Komentarz Mediów Narodowych” był Dariusz Rozwadowski nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie oraz wychowania fizycznego. Opowiedział on o oddziaływaniu i skutkach wprowadzanego marksizmu.

Dariusz Rozwadowski przytoczył myśli komunistycznych historyków Antoniego Gramsci i Gyorga Lukacsa, którzy zdawali sobie sprawę z tego, że rewolucja marksistowska nie miała szans na powodzenie w okresie I Wojny Światowej i w międzywojniu.

Czytaj więcej: Polska wśród 10 najtrudniejszych do prowadzenia biznesu państw w Europie

Przyczyną tego było – “Bardzo wysoka religijność i tradycyjne przywiązanie do wartości. Kościół Katolicki i wiara był według nich takim systemem immunologicznym, którego należy się pozbyć chcąc wprowadzić marksizm” – mówił Rozwadowski, przytaczając słowa Antonio Gramsci.

Z kolei Gyorg Lukacs, węgierski komunista uważał, że – “Należy oddziaływać za pomocą kultury i sztuki, a także poprzez odpowiednią reformę edukacji. Gyorg Lukacs jako komisarz od kultury i nauki w węgierskim rządzie posłużył się seksem, by zniszczyć rodziny, instytucję małżeństwa, ale także by stworzyć nowego człowieka” – opowiadał wszechstronny nauczyciel.

Cały wywiad można obejrzeć w materiale wideo poniżej:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY