Już nawet banki są przeciwne wprowadzeniu euro w Polsce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Już nawet banki są przeciwne wprowadzeniu euro w Polsce. Najnowsze dane wskazują, że środowisko bankowe przestaje popierać pomysł wprowadzenia obcej waluty.

“W 2019 r. spadło poparcie środowiska bankowego dla wprowadzenia euro w porównaniu do pomiaru sprzed roku. Obecnie odsetek zwolenników przyjęcia wspólnej waluty wynosi 43 proc. i jest niższy w porównaniu do minionego roku o 8 p.p.” – ogłosiła Związek Bankowców Polskich i Kantar TNS.

Najnowsze badania wskazują więc, że spadek euroentuzjastów spadł o 8 procent. Pytanie zadane środowisku bankowmu brzmiało: “Czy sądzi Pani, że Polska powinna przystąpić do Europejskiej Unii Walutowej i zastąpić złotego wspólną walutą euro?”.

“Bilans potencjalnych korzyści i szkód wynikających z wprowadzenia euro dla różnych interesariuszy wypada pozytywnie dla banków działających w kraju oraz dużych przedsiębiorstw i korporacji” – poinformowano w komunikacie.

“Największa grupa badanych 64 proc. uważa, że przystąpienie Polski do Unii Walutowej przyniosłoby korzyści dużym przedsiębiorstwom i korporacjom r/r więcej o 3 p.p., odmiennego zdania jest 16 proc. badanych r/r więcej o 9 p.p.” – napisano.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY