REKLAMA

Konfederacja zarejestrowana jako partia! „Wspólnie ruszamy do jesiennych wyborów”

Konfederacja została zarejestrowana jako partia polityczna. O decyzji sądu poinformowali liderzy koalicji. Politycy podkreślają, że partia wystartuje jako samodzielny komitet w nadchodzących wyborach.

„Wspólnie ruszamy do jesiennych wyborów parlamentarnych, które będą niezwykle ważne dla przyszłości naszej Ojczyzny. Musimy zrobić wszystko, aby interes Polski zwyciężył” – podkreślają na Twitterze politycy.

https://twitter.com/KONFEDERACJA_/status/1154757013458640897

Politycy Konfederacji ujawniają, że sąd nie śpieszył się z rejestracją partii. Michał Wawer, który był odpowiedzialny za rejestrację komentował na Twitterze: „Łatwo nie było, sąd (i nie tylko sąd) rzucał nam kłody pod nogi, ale udało się na czas. Już także formalnie jesteśmy w pełni gotowi do kampanii wyborczej”

Konfederacja od dawna zapowiadała wspólny start środowisk narodowych, pro-life i wolnościowych w jesiennych wyborach. Witold Tumanowicz zauważył, że wraz z powstaniem partii powinna zmienić się postawa mediów.

„Telewizje mogą zacząć zapraszać przedstawicieli partii, która ma reprezentację w parlamencie a „sondażownie” uwzględniać w badaniach czwartą siłę z wyborów majowych” – pisze Tumanowicz.

REKLAMA

Komentarze