Genetyczne modyfikacje w Chinach sprawią, że dzieci będą geniuszami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Stópki dziecka.

/ fot. pixabay.com

Chińskie eksperymenty modyfikacji genetycznej ludzkiego genomu prawdopodobnie doprowadzą do zwiększenia ilorazu inteligencji badanych dzieci.

Chiny są w tej chwili pionierem w tematach modyfikacji genetycznych na ludziach. Tamtejsze prawo w tej kwestii jest niezwykle liberalne.

Ostatnie nielegalne modyfikacje genetyczne poczynione na kilku dzieciach, chociaż dla wielu kontrowersyjne, bo nieetyczne i niemoralne. Tak naprawdę otworzyły drzwi do przyszłości projektowania i tworzenia nadludzi.

Rząd Chin z jednej strony tępi samowolkę w eksperymentowaniu pod względem genetycznym na ludziach, ale z drugiej wspiera miliardami dolarów placówki naukowe i samych naukowców.

W kolejnych latach mają powstać tam dziesiątki nowych laboratoriów, które będą specjalizowały się w eksperymentach genetycznych na ludziach. Władze nie kryją, że chcą wykorzystać najnowsze zdobycze medycyny do stworzenia nowego, udoskonalonego intelektualnie społeczeństwa. Społeczeństwa geniuszy, które będzie znacznie wydajniej funkcjonowało na rzecz świetlanej przyszłości kraju.

Wstępem do badań nad realizacją tej wizji, miały być eksperymenty prowadzone przez chińskiego naukowca, He Jiankuigena, Zmodyfikował on genetyczne troje dzieci, usuwając z embrionów gen CCR5. Zapewniło to dzieciom lepsze zdolności uczenia się i tworzenia wspomnień.

Można śmiało rzec, że będą to mali geniusze, którzy w przyszłości zasilą swoim intelektem wiele placówek naukowych i przyczynią się do szybszego rozwoju technologicznego kraju. Oczywiście, to dopiero początek tego typu eksperymentów. Ale szlak został już przetarty i nie można tego powstrzymać.

geekweek.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY