Sensacyjny wyrok! Niemiecka gazeta musi przeprosić za kłamstwa o Polsce i Holokauście

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Niemiecka gazeta kontra prezes Reduty Dobrego Imienia. Warszawski sąd zmusza “Frankfurter Rundschau” do przeprosin za zasugerowanie udziału Polski w zagładzie Żydów.

Warszawski Sąd Okręgowy nakazał niemieckiej gazecie “FR”przeproszenie prezesa Reduty Dobrego Imienia Macieja Świrskiego. O wyroku poinformowała organizacja. W pozwie zaznaczono, że niemiecka gazeta pisząc o współudziale Polski w Zagładzie Żydów narusza naszą tożsamość narodową oraz dziedzictwo narodowe i jego dobre imię jako Polaka.

“16 czerwca 2017 roku w artykule zamieszczonym w serwisie internetowym Frankfurter Rundschau zatytułowanym +Prawicowe odwracanie historii w Auschwitz+ pojawiły się nieprawdziwe informacje, że celem polskiej polityki historycznej jest +przedstawienie Zagłady Żydów jako czynu czysto niemieckiego – bez udziału Polski+. Dodatkowo niemiecki dziennik napisał, że +Słowa [B.] Szydło wpisują się idealnie w nową polską politykę pamięci historycznej. Jej celem jest przedstawienie Zagłady jako czynu wyłącznie niemieckiego+” – napisano w informacji prasowej.

Niemiecka gazeta musi przeprosić Polaka na łamach gazety oraz na stronie internetowej. Zgodnie z wyrokiem sądu przeprosiny mają być zamieszczone przez okres jednego tygodnia.

wp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY