Ks. Misiak zwolniony z ekskomuniki. Jego poglądy wciąż kontrowersyjne

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ks. Michał Misiak z Archidiecezji Łódzkiej został zwolniony z ekskomuniki przez abp. Grzegorza Rysia. Kapłan, który kilka tygodni temu przyjął chrzest u protestantów, podjął pokutę i złożył wyznanie wiary. Mimo to głosi wątpliwe z punktu widzenia nauczania Kościoła poglądy, sugerując konieczność zniesienia celibatu duchownych.

W oparciu o kanon 1355 par. 2 Kodeksu Prawa kanonicznego, mając na uwadze podjęty przez księdza czas pokuty i nawrócenia i złożone przede mną wyznanie wiary, niniejszym zwalniam księdza z kary ekskomuniki wiążącej mocą samego prawa, którą zaciągnął Ksiądz 24 maja br. – czytamy w piśmie metropolity łódzkiego.

Białystok: Policja zidentyfikowała ponad 90 osób w związku z Marszem Równości

Ks. Misiak zaciągnął na siebie ekskomunikę po tym, jak wyjechał na kilka miesięcy do Izraela, gdzie przyjął chrzest z rąk protestanta. Duchownego można spotkać na jednej z ławek w Łodzi, gdzie rozmawia z ludźmi i spowiada. We wpisie umieszczonym na Facebooku już po zdjęciu ekskomuniki zasugerował, że Kościół powinien znieść celibat księży.

50% mężczyzn, którzy przyszli na modlitwę i rozmowę poruszyło nowy/stary problem… „Czuję powołanie do kapłaństwa, ale nie mam powołania do celibatu…” Kościele święty!!! to znak czasu. O Biblijnym czyli nieprzymusowym celibacie to sam Duch mówi dziś do Kościoła. Życie jest piękne, a to co najpiękniejsze jest jeszcze przed nami – napisał kapłan.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY