REKLAMA

Merkel przyjedzie do Polski na rocznicę wybuchu wojny

REKLAMA

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przyjedzie do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Taką informację podał rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Poinformował też, że na uroczystości nie został zaproszony Władimir Putin.

Zależy nam na tym, aby w uroczystościach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej uczestniczyło jak najwięcej przedstawicieli innych państw, naszych najbliższych dzisiaj sojuszników, mówimy o przywódcach państw UE, NATO – stwierdził Spychalski w rozmowie z Polsat News.

Księża z Bochni o żebraniu pod Bazyliką: Nie wspierać lenistwa

Rzecznik pytany o ewentualny przyjazd prezydenta Rosji Władimira Putina zaznaczył, że nie jest on ani przywódcą kraju członkowskiego UE, NATO, czy też państwa należącego do Partnerstwa Wschodniego, a, jak powiedział Spychalski, „te kraje były przez Polskę zapraszane, więc tu zaproszenie nie było po prostu wystosowane”.

Rzecznik odniósł się również do tematu wizyty w Polsce prezydenta USA Donalda Trumpa.

To ogłosi strona amerykańska; zgodnie z prawidłami dyplomacji, to strona, która jest zaproszona przez nas ogłasza decyzję, czy przywódca tego państwa będzie uczestniczył w uroczystościach, czy też nie – oznajmił.

Dodał też, że obecność na obchodach potwierdziło kilkunastu przywódców państw. Spychalski wymienił tu Franka-Waltera Steinmeiera. Zaznaczył także, że potwierdzenia „spływają na bieżąco, także od krajów członków Partnerstwa Wschodniego”.

REKLAMA

Komentarze