Ukraińcy zdominowali polską miejscowość. To Polacy stanowią mniejszość

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ sputniknews.com

Ukraińcy coraz częściej przyjeżdżają do Polski. W miejscowości Wykroty stanowią już większość, a to Polacy znajdują się w mniejszości.

Ukraińcy coraz częściej dominują w województwie dolnośląskim – do Polski przyjeżdża coraz więcej obywateli Ukrainy. Dzisiaj poinformowaliśmy o danych, które udostępnił Urząd do Spraw Cudzoziemców. Urząd podał, że rośnie liczba wniosków o pozwolenie na pobyt – tylko od początku roku aż o 12 proc.

Wirtualna Polska opublikowała list Polaka, który zwraca uwagę na zmieniające się środowisko m.in. województwa dolnośląskiego. Mężczyzna podkreśla, że coraz więcej Polaków z jego okolicy decyduje się do opuszczenia rodzinnych stron.

“Efekt? Okoliczne miejscowości zamieniają się nagle w wielkie noclegownie ze wszystkimi wadami tej sytuacji. Jednorodzinne domy zamieniają się w hotele” – zaznacza pan Andrzej. Według mężczyzny to wina firm, które zdecydowały się zatrudniać praktycznie wyłącznie imigrantów.

Mimo tego, że Ukraińcy stanowią większość to nie jest to odnotowane w oficjalnych statystykach. Na dzień dzisiejszy w Wykrotach jest zameldowanych około 1700 osób w tym tylko 11 Ukraińców. Szacuje się, że w Polsce może pracować ponad dwa miliony obywateli tego kraju.

wirtualnapolska/dorzeczy
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY