Lewica łączy siły: SLD, Razem i Wiosna w wspólnym bloku

Dodano   0  
  Loading

Wiosna to nowa partia Roberta Biedronia

Podczas konferencji prasowej lider partii Wiosna poinformował, że lewica łączy siły i wystartuje we wspólnym bloku wyborczym. W skład sojuszu ma wejść Wiosna, SLD oraz Razem. Robert Biedroń podkreślił, że będzie to jak najbardziej postępowa koalicja.

Lewica w postaci takich ugrupowań jak SLD, Razem i Wiosna zakłada blok koalicyjny na zbliżające się wybory do polskiego parlamentu. Wcześniej partie te odrzuciły możliwość wystartowania ze wspólnej listy z PO w ramach Koalicji Obywatelskiej.

Czytaj więcej: Sensacyjny trop ws. 5-letniego Dawida Żukowskiego. Rosyjska ambasada wydaje oświadczenie

Robert Biedroń podkreślił, że lewica zawsze była silna wtedy kiedy łączyła swoje siły. Na konferencji ogłosił plany wyborcze – “Dziś podjęliśmy decyzję o powstaniu bloku wspólnej lewicy, która wspólnie, po wielu latach podziałów, pójdzie do wyborów i wygra te wybory. Nie dzieli nas nic oprócz drobnych różnic programowych i szyldów partyjnych”.

Lider partii Wiosna podziękował Adrianowi Zandbergowi z partii Razem oraz Włodzimierzowi Czarzastemu z Sojuszu Lewicy Demokratycznego za podjęte rozmowy i utworzenie wspólnych list wyborczych.

Lewica nie wyklucza możliwości wystawienia kandydatów do Senatu RP – “Jesteśmy otwarci na wspólną listę opozycji do Senatu. Apeluję, żebyśmy do Senatu spróbowali stworzyć jedną listę”.

DoRzeczy/Twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY