Niemcy: Rekordowa liczba mieszkańców. To zasługa imigrantów z “nowej” UE

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Niemcy podkreślają, że osiągnęli rekordową liczbę mieszkańców. To jednak zasługa imigrantów z tzw. nowej Unii Europejskiej, czyli Europy Środkowo-Wschodniej.

Niemcy ujawnili, że tylko w 2018 roku ich liczba wyniosła ponad 83 miliony. Nie jest to jednak zasługa dzietności Niemców, a jedynie przypływu imigrantów. Liczba mieszkańców RFN w porówaniu z poprzednik rokiem wzrosła o +0,3 proc.

Dane opublikowało Destatis z siedzibą w Wiesbaden. Jak podaje portal bankier.pl: “Migracja netto wyniosła w ubiegłym roku 386 tys. osób, co oznacza spadek w porównaniu z rokiem 2017, kiedy współczynnik ten osiągnął 416 tys. osób. Jednocześnie liczba zgonów była wyższa niż liczba urodzeń o 167 tys. (w 2017 roku – 147 tys.)”.

Co ważne największą grupę imigrantów tworzą mieszkańcy tzw. nowej Unii Europejskiej – obywatele Rumunii, Chorwacja, Bułgarii i Polski. “Nawet dużo wyższa dzietność i napływ imigrantów nie wystarczą, żeby zabezpieczyć system opieki społecznej przed nadciągającymi wyzwaniami” – napisała w ekspertyzie jedna z najbardziej wpływowych niemieckich fundacji. 

bankier.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY