Anna Bryłka: UE dwóch prędkości staje się faktem [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dzisiejszym gościem redaktora Michała Jelonka w programie Mediów Narodowych, była sekretarz Ruchu Narodowego, Anna Bryłka. Odniosła się ona to ostatnich wydarzeń w Parlamencie Europejskim m.in. do wyboru nowej przewodniczącej KE czy porażce Beaty Szydło. Przewiduje ona także urealnienie schematu Europy dwóch prędkości.

Anna Bryłka wyjaśniła, że kandydatura Ursuli von der Leyen, była zaskakującą oraz wychodzącą poprzez utarty schemat wcześniejszych uzgodnień co do ewentualnych postaci mających objąć funkcje Przewodniczącego Komisji Europejskiej.

Czytaj więcej: Ponad ćwierć miliona Polaków poparło obywatelską inicjatywę ustawodawczą Stop Pedofilii

“Szef Komisji Europejskiej do najważniejsza funkcja w strukturach unijnych. Po niej równie ważną funkcją jest prezesura w Europejskim Banku Centralnym. Tam szefem została francuska Christine Lagarde. Ta sytuacja pokazuje jasno, że zwycięzcami obsadzania stanowiskami unijnymi są Francja i Niemcy” – powiedziała Anna Bryłka.

Sekretarz Ruchu Narodowego przewiduje wzmacnianie się duopolu francusko-niemieckiego w UE, co urealnia pojęcie Europy dwóch prędkości – “Ten tandem się wzmacnia. Porozumienie akwizgrańskie z początku roku, ma faktyczny zarys i zaczyna się spełniać. To pokazuje, że mamy Unię dwóch prędkości. Stara unia ma szefa komisji europejskiej, parlamentu, banku centralnego, szefa spraw zagranicznych oraz rady europejskiej. Na tych stanowiskach nie ma reprezentacji krajów z Europy Środkowej” – wskazuje.

Całość wywiadu z Anną Bryłką można obejrzeć w poniższym materiale Mediów Narodowych:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY