Zagraniczni lekarze głównymi sprawcami gwałtów na pacjentach. NHS nie chce ich karać

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
stetoskop

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Zagraniczni lekarze z Wielkiej Brytanii głównymi sprawcami gwałtów na pacjentach. NHS nie zamierza jednak przesłuchiwać cudzoziemców za napaść seksualną.

“W Wielkiej Brytanii 1/3 lekarzy państwowego systemu opieki zdrowotnej (NHS) to cudzoziemcy (95 000). Są oni sprawcami 60% wszystkich napaści seksualnych i gwałtów na pacjentach, ale NHS chce, aby rzadziej wytaczano im postępowanie dyscyplinarne.” – informuje na Twitterze Adam Gwiazda.

https://twitter.com/delestoile/status/1150785151661748224

Zarzuty jakie dotyczą zagranicznych lekarzy zatrudnionych w Wielkiej Brytanii to nieprzyzwoite zachowanie, napaść seksualna, a także gwałty. Według danych uzyskanych przez The Mail stanowiły one 23 z 38 sprawdzonych incydentów w ciągu ostatnich trzech lat. Bezsilni pacjenci nagrywają imigrantów, jednak angielska służba zdrowia zdecydowanie nie chce ich karać.

NHS (National Health Service) to wspólna nazwa dla trzech z czterech systemów służby zdrowia w Wielkiej Brytanii, finansowanych ze środków publicznych. Służba zdrowia wprost przyznaje, że chce być posądzona o rasizm i psuć kariery imigrantom.

Innego zdania są biali lekarze. Jeden z chirurgów, który przez 30 lat pracował dla NHS apeluje: “Skargi dotyczące niewłaściwego postępowania seksualnego i innych spraw przeciwko lekarzom należy oceniać niezależnie od pochodzenia etnicznego. Stosowanie innych kryteriów wiąże się z ryzykiem, że niektóre skargi mogą nie zostać właściwie zbadane”.

dailymail.co.uk
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY