Szwecja: Wzrost gwałtów wobec mężczyzn o 40%

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Nowe dane pokazują kolejny wzrost gwałtów w Szwecji. Wobec kobiet, dzieci i mężczyzn łączna liczba wzrosła o 14 procent. Gwałty wobec mężczyzn notują wyjątkowy wzrost – aż 40 procent w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku.

W Szwecji corocznie publikuje się statystyki rozwoju przestępczości w kraju.

Ostatnie opublikowane dane ujawniają, że w pierwszej połowie 2019 r. liczba zgłoszonych gwałtów i nadużyć seksualnych znacznie wzrosła w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem.

Średnio gwałty wzrosły o 14%, z czego gwałty na dzieciach wzrosły o 6%, na kobieta o 20%, a dokonane na mężczyznach o 40%.

Gwałty chłopcach i mężczyznach wzrosły najbardziej. Często ofiarami są młodzi chłopcy atakowani przez więcej niż jednego sprawcę.

Zdarzyło się to nastolatkowi zaatakowanemu i zgwałconemu przez trzech zamaskowanych mężczyzn w mieście Fagersta na początku czerwca.

Kolejną ofiarę, też nastolatka, znaleziono nieprzytomnego na klatce schodowej po poważnym gwałcie, również popełnionym przez trzy młode nastolatki.

Brak opisów sprawców

Zarówno policja, jak i szwedzkie media były krytykowane za brak publikacji dot. gwałcicieli i ich opisów. Wyjątkiem informowania, że ​​czasami noszą ciemne ubrania.

voiceofeurope

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY