Nietrzeźwa kobieta okradła pocztę i została zatrzymana przez sędziego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. policja.gov.pl

Na poczcie w Bielsku-Biała nietrzeźwa kobieta ukradła z wystawy kilka portfeli oraz gier. Ochrona zauważyła to na kamerach i rozpoczęła pościg za uciekającą 32-latką. Do pościgu dołączył sędzia z Sądu Rejonowego, który zatrzymał sprawczynię i przekazał w ręce policji.

Ochrona monitoringu zauważyła na kamerach zamieszczonych na poczcie w Bielsku-Biała kobietę, która ukradła z stoiska kilka portfeli oraz gier – “W salonie sprzedaży jednego z bielskich urzędów pocztowych pracownica ochrony zauważyła na monitoringu, jak pewna klientka zabiera z wystawy kilka portfeli oraz opakowania z grami i wychodzi z budynku. Gdy podeszła do niej, aby ją powstrzymać, 32-latka odepchnęła ją i zaczęła uciekać” – relacjonował asp. sztab. Roman Szybiak.

Czytaj więcej: Mazurek pisze mocny list do szefowej Wiadomości: „Za jaruzela było klarowniej”

Pracownica ochrony ruszyła w pościg za kobietą, która okazała się nietrzeźwa. Jeden z przechodniów dołączył do akcji podczas, której udało mu się zatrzymać sprawczynię kradzieży.

“Okazało się, że tym przechodniem jest sędzia z Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej. Kiedy zgłaszał interwencję, w pobliżu przejeżdżali policjanci wydziału konwojowego. Zatrzymał przejeżdżający radiowóz i poinformował ich o zajściu. Mundurowi przewieźli bielszczankę do komendy. Skradzione mienie odzyskano” – przekazał Roman Szybiak.

Nietrzeźwa 32-latka po zbadaniu ją alkomatem miała w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Po spędzeniu nocy w areszcie została odprowadzona do prokuratury.

Tam usłyszała zarzuty kradzieży rozbójniczej. Została objęta policyjnym nadzorem. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności za ten czyn.

onet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY