Administracja Trumpa zaostrza przepisy w sprawie imigrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Administracja Prezydenta Donalda Trumpa zaostrza przepisy dla ubiegających się o azyl imigrantów. Nowy przepis dotyczy tych, którzy wcześniej nie złożyli wniosku w bezpiecznym kraju trzecim. Prawo to ma dotyczyć głównie azylantów z Ameryki Środkowej.

Nowy przepis będzie obowiązywał od wtorku. Administracja ograniczy możliwość ubiegania się cudzoziemcom, którzy – “wkraczają lub próbują wkroczyć do USA przez południową granicę” – oraz także, gdy nie złożą wniosku o azyl w kraju trzecim.

Uczeń skrytykował Banderę – Teraz chce się go odebrać rodzicom

Jak informuje agencja AP w nowym prawie zastrzeżono kilka wyjątków, dzięki którym imigrant będzie mógł się ubiegać o azyl. Cudzoziemiec, który padł ofiarą handlu ludźmi, a złożył wniosek o azyl w kraju trzecim, gdzie takowy dokument został odrzucony, będzie objęty tym punktem.

Administracja Trumpa broni swojego nowego przepisu mówiąc, iż wprowadza ono kolejne restrykcje i limity. W ocenie agencji AP, taki krok Prezydenta USA – “ma zasadniczo na celu zakończenie ochrony azylowej na południowej granicy”.

Reakcja w kraju na nowe przepisy

W Stanach Zjednoczonych doszło do wymiany opinii. Swoje zdanie na ten temat udzielił Prokurator Generalny, grupa demokratów oraz swój udział zaznaczyła agencja AP.

Prokurator Generalny w USA William Barr powiedział, że Stany Zjednoczone to – “hojne państwo, ale jest całkowicie przytłoczone związanymi z zatrzymywaniem migrantów na granicy z Meksykiem”. Nowe prawo według niego będzie utrudniać próby wykorzystywania przez imigrantów systemu azylowego.

Według agencji AP nowa polityka migracyjna prawie na pewno będzie musiała zmierzyć się z prawnymi wyzwaniami. Przypominają także o amerykańskim prawie zezwalającym uchodźcom ubiegać się o azyl. Te przepisy w ich opinii są mało precyzyjne.

Demokraci, a także grupy broniące imigrantów , przywódcy religijni i organizacje pozarządowe krytykują działania administracji Donalda Trumpa. Według nich nowa polityka migracyjna jest okrutna.

rmf24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY