Mocne słowa o. Rydzyka nt. PiS: “Jaka to dobra zmiana?”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
O. dr Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor Radia Maryja.

O. dr Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor Radia Maryja. / Fot. YouTube

Ojciec Tadeusz Rydzyk zaatakował publicznie Prawo i Sprawiedliwość oraz Telewizję Polską. Redemptorysta przemawiał podczas corocznej pielgrzymki sympatyków Radia Maryja i Telewizji Trwam na Jasną Górę.

Środowisko skupione wokół Radia Maryja i Telewizji Trwam od lat uznawane jest za bastion poparcia Prawa i Sprawiedliwości. W przeszłości zdarzało się już, że o. Tadeusz Rydzyk krytykował polityków związanych z tym ugrupowaniem, jednak tym razem uderzył znacznie mocniej. Przemawiał on na zakończenie wieczornej sobotniej mszy, która na Jasnej Górze zainaugurowała coroczną pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam.

Podczas swojego przemówienia o. Rydzyk stwierdził, że dobra zmiana wprowadzona przez PiS wcale nie jest całkiem dobra. „Jaka to ta dobra zmiana? Dobrze, że jest 500 plus i inne rzeczy, ale ważny jest duch narodu. Owszem, jestem za tym co jest dobrego, ale nie wszystko jest dobre i ta dobra zmiana nie jest taka całkiem dobra. O ducha narodu trzeba walczyć” – mówił.

Na entuzjazm słuchaczy o. Rydzyk zareagował stwierdzeniem, że trzeba się z tym przenieść do swoich domów. „Co mi z tego, że pokrzyczycie tutaj. To trzeba w swojej wiosce, w swoim domu, w swoim mieście organizować się mądrze, naprawdę. Teraz wybory się zbliżają; nie wiem co będzie z tymi sprawami. Ja wiem, że może nie wszystko na raz można, ale co? Że w Brukseli powiedzą? Myśmy przeżyli najazd szwedzki, i radzieckie przeżyliśmy, i nie daliśmy się” – powiedział.

Tadeusz Rydzyk krytykuje TVP

O. Rydzyk odniósł się również o tzw. Konwencji stambulskiej (tzw. antyprzemocowej). „Konwencja stambulska jak nie będzie odwołana to co będzie? Będą wchodzić gorzej jak nóż w masło, takie nie w lodówce. A nie odwołali tego. To Platforma wprowadziła i PSL a ci nie odwołali. Dobrze, że jest 500 plus, dobrze, że są pieniądze na chleb, ale chleb to nie wszystko” – mówił.

Redemptorysta zaatakował również Telewizję Polską. „W telewizji publicznej za pieniądze Polaków i katolików puszcza się filmy, które źle przedstawiają rodzinę, wzorce złe, rozwód za rozwodem, partner za partnerem, geje i inni. Coś obrzydliwego puszczają. Jaka to dobra zmiana?” – zastanawiał się o. Rydzyk.

WMERITUM.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY